.

Rasismus no jo...

15. února 2011 v 6:39 | Darnie |  Téma týdne
Dneska už jen když se řekne černá, tak se jedná o rasismus... Takže tento článek bude spíš takové menší zastání se většiny..Teď už jen zbývá vědět, kdo je u nás většinou...

Ale ještě je dobré že to jsme my Češi...

Blog.cz se rozhodl dát téma, na který dneska odpovídá miliony občanů, dělají se na toto téma i bakalářské prace...

Rasismus...


Před 20-30 lety toho tolik nebylo. Všichni pracovali, nikdo se s nikym neřezal, demonstrace proti Rómům nebyli... Nic nebylo... Né že bych to zažila to ne... Ale přeci jen teď je toho hrozně moc jistě víte, nebo jste slyšeli o pochodu ve Vítkově apod.. Ale proč tomu tak je??

Z pohledu Čecha : (beru to všeobecně )
- Rom nepracuje
- Pobírají sociální dávky aniž by je potřebovali
- Mají hodně dětí ( které jsou nezvladatelné)
- nepřizpůsobují se naší vlasti, našem zákonům

Z pohledu Róma jsme na tom asi takhle:

- Rasisti
- Neposkytujeme jim svobodu
- NENÍ pro ně práce....


No.. Víte někde jsem četla, nebo slyšela?? Že Rómové si ani nepřipouští že jsou minority. Prostě myslí si, že jsou Češi stejně tak jako například já, nebo vy. Jenomže ono to tomu tak ani není..Ale tak myslim, že rozebírat tady, že nejsou Češi je pitomost.

PROBLÉM NUMBER 1 !

Dneska je to natolik ožehavé téma, že pokuď se někde řekne černá, automaticky jdete bručet za rasismus... Ovše naproti tomu z mé zkušenosti :


" Ty bílá svině, nesnášim tě," Kdysi dávno na mě spustila cikánka.... A tak jsem jí odvětila " Drž hubu negře" ... :D Jaké bylo mé překvapení když jsem nastoupila do ředitelny za rasismus jen já ???

Ovšem hned z patra jsem naší ředitelce řekla: " Jako já si mám nechat nadávat do bílejch sviní coto jako je tohleto? Tohle je jasný že to nezůstane bez odezvy!!! " :D Ředitelka mě pochopila a já bez ničeho jsem šla do třídy kde se mi ta oné cikánka smála, a tak jsem jí řekla jak jsem pochodila... A o týden později raději přestoupila na jinou školu..

Prostě AKCE vyvolá REAKCI..


OVŠEM!!

Neříkám, že mi cikání, nebo Rómové vadí. Nejsem proti tomu aby tu minority žili pospolu s námi, ale jenom bych si asi nejvíc přála, aby se řídili našimi zákony, tím co je pro nás "svaté" . Aby se socializovali a hlavně aby stát udělal nějakou novelu zákona ohledně porodného. Aby minority mohli do rodiny porodit max 2 děti jinak nebudou mít přídavky... Protože tímhle tempem to nebude

ČESKÁ REPUBLIKA , ale RÓMSKÁ REPUBLIKA ...a to vážně chcete ????


Chápu, že teď pod článkem bude mraky komentářů, teda asi.... A jen po Vás chci aby jste respektovali svobodu slova, nijak mě neuráželi apod..

Darnie
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 15. února 2011 v 7:14 | Reagovat

souhlasím mám na víc než podobný názor...

2 Markéta Švábová Markéta Švábová | Web | 15. února 2011 v 7:44 | Reagovat

Mám úplně stejný názor,ale myslím si,že by romové měly vypadnout tam kam patří.My taky nebydlíme v jejich státě tak proč my tu máme poslouchat jejich nadávky,šikanu a jejich hnusné chování?
Nechápu proč to stále tolerujeme!
Žádné přídavky si nezaslouží.Lidé co pracují mají peněz méně než tyhle s pardonem cikáni,a ještě cikáni nadávají rasismusem...?Nechápu!..:(

3 Cosette Hayward Cosette Hayward | E-mail | Web | 15. února 2011 v 8:59 | Reagovat

Mám na to docela podobnej názor. Romové by si měli laskavě uvědomit, že jsou v Čechách, což není jejich zem, takže si na nás nemají co vyskakovat. Nejhorší je, že za ty zmetky co všem nadávaj do bílejch sviní to odnáší i ti Romové, kteří za nic nemůžou a snaží se chovat slušně. Jenže těch je málo a tak se vlastně není čemu divit, že je všichni odsuzují jako celek. Mohli by si třeba vzít příklad z některých Vietnamců, kteří většina tvrdě maká a jsou rádi, že tady jsou.

4 Geisha Geisha | Web | 15. února 2011 v 9:23 | Reagovat

Přesně. Problém je, že ačkoliv při slově šikana každýmu vyvstane na mysli útočení bílých na černý, mám takovej pocit, že v dnešní době je to spíš na opak. Několik mých známých Romové přepadli nebo okradli, na mě a moji kamarádku plivali desetiletí smradi a řvali na nás bílý svině..být to "naše" děcko tak ho seřvu a natáhnu mu, ale dělejte něco, když nevíte, kde mají starší bráchy, že?.....O slovních útocích ani nemluvě....aspoň já jsem se setkala častěji s nadávkama od Romů než od Čechů. Nemluvě o bytech, který dostanou v podstatě za nic a za pár měsíců tam nenajdete ani podlahy. Samozřejmě existují i výjimky, ale já se v životě setkala jen s jediným slušným Romem.....

5 Teraxa Teraxa | Web | 16. února 2011 v 14:29 | Reagovat

Dost dobrej článek. Já se k tomu moc rozepisovat nebudu, protože jak jsi ty psala Akce vyvolává reakci. Opravdu mě zajímá jak tohle všechno jednou skončí. nejspíš nijak... pořád samé dohady.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama